Home / טיפים למסיבות וימי הולדת / תכנון יום הולדת: שאלות נפוצות

תכנון יום הולדת: שאלות נפוצות

מפעם לפעם אנו נשאלים על ידי לקוחותינו לגבי תכנון יום הולדת. הנה התשובות שלנו לשאלות הנפוצות שלכם בנושא תכנון מסיבת יום הולדת.

1. האם עליי להזמין למסיבה את החברים או רק את המשפחה?

תלוי בגיל ילד/ת יום ההולדת. יום הולדת שנה או שנתיים, מספיק לציין באירוע אינטימי עם המשפחה וכמה חברים קרובים. בגילאי 3 ו-4 אפשר להזמין גם קומץ חברים מהגן, ומגיל 5 רוב הילדים בשלים כבר למסיבה עם כל הגן.

2. מתי כדאי לשלוח את ההזמנות ליום ההולדת?

עדכנו את  ההורים לגבי המסיבה כ- 3 שבועות לפני המועד המתוכנן. בתקופות עמוסות יותר בימי הולדת – ספטמבר ומאי-יוני, אפשר גם לשלוח חודש מראש (אבל לא יותר מזה!), כדי לשריין את התאריך לפני שייחטף. זכרו לשלוח תזכורת שבוע לפני המסיבה.

3. האם אני צריכה נושא למסיבה?

ארגון מסיבה בנושא האהוב על ילד יום ההולדת מוסיף הרבה אופי לאירוע. בנוסף, מסיבת נושא הופכת את ארגון המסיבה לקל יותר: אפשר לשלוח הזמנה מלהיבה תואמת לנושא שנבחר, לעצב את חלל המסיבה לפי הנושא, לחשוב על תפריט יצירתי ומשחקים מגניבים ועוד. עם זאת, אל תרגישו מחויבים להיצמד לנושא באש ובמים; הרשו לעצמכם לעגל פינות וגם לזרום עם רצונות הילד (גם הוא רוצה מפיות צבי הנינג'ה, כוסות פאוור ריינג'רס וצלחות מיניונים)…

4. כמה זמן נמשכת מסיבת יום הולדת?

לילדים עד גיל 3, מספיקה מסיבה באורך שעה, עד שעה וחצי גג. ילדים בגילאי 4-6 יהנו מהמסיבה שתימשך שעתיים. ילדים בוגרים יותר (שבע ומעלה) – יהנו ממסיבה גם שעתיים וחצי עד שלוש שעות.

5. אין לי תקציב ליום הולדת גדול, האם אני חייבת להזמין את כל הכיתה?

כמובן שלא חייבים להזמין את כל הכיתה, כך שאם אתם מחליטים על מסיבה מצומצמת, די מקובל לערוך מסיבה מגדרית, אליה מוזמנים רק הבנים או הבנות של כיתה. בדרך כלל זה חותך את הוצאות המסיבה בחצי. אפשרות נוספת היא לחגוג יום הולדת מפנק במיוחד עם 2-3 חברים קרובים של ילד המסיבה. נדגיש כי יש להיזהר מהזמנת רק חלק מילדי הכיתה (שליש ומעלה), שכן זה עשוי ליצור אי נעימות ו/או פגיעה ברגשותיהם של חלק מהילדים שלא הוזמנו (ולא, לא תצליחו לשמור את המסיבה בסוד, השמועה עוברת מהר).

6. האם ההורים יישארו עם הילדים במהלך יום ההולדת?

תלוי בגיל ובבשלות הילדים. רוב הילדים עד גיל 5 עדיין זקוקים לליווי של ההורים, אך מגיל 6 ומעלה רובם כבר נשארים לבד במסיבה. בימי הולדת עד גיל 5 מומלץ, אם כן, לקחת בחשבון את ההורים ולהיערך בהתאם.

7. זו פעם ראשונה שאני מארגנת יום הולדת ואני ממש לא יודעת מאיפה להתחיל.

תתחילי בלקרוא את המאמר הזה, ותתקדמי משם.

8. האם אני חייבת לשכור מפעיל ליום הולדת?

לא, אבל כדי להפעיל ילדים בצורה מוצלחת במשך שעתיים צריך רצון, תכנון טוב, הומור בשילוב כריזמה של מ"כ ומעט עזרה. 6-8 משחקים טובים ומעניינים יכולים לרתק ילדים במשך כל המסיבה, ולחסוך לכם את עלות המפעיל. עם זאת, כדאי להבין שהפעלת קבוצה גדולה של ילדים תעסיק אתכם לפני ולאורך כל המסיבה, לא תשאיר לכם זמן למינגלינג עם ההורים ולאחריה תרגישו מותשים אך מרוצים.  אם אתם בעניין, הציצו במדריך למפעיל המתחיל.

יש לכם שאלות נוספות? אנא כתבו אותן בתגובות ואנו נשמח להשיב עליהם!

 *   *   *

חנות האינטרנט Party in a Box משווקת מגוון רחב של ציוד ואביזרים לימי הולדת ומסיבות נושא: כלים חד פעמיים, קישוטים מרהיבים, אביזרי הפעלה, פרסים, מוצרי עוגות וקאפקייקס ועוד

קחו אותי ל Party in a Box

בדוק גם...

10 מוצרים מומלצים למסיבת פסים צבעונית

לפעמים כל מה שמסיבת נושא טובה צריכה זה פסים. ואם כבר פסים – אז בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.