Home / מסיבות נושא / רעיונות ליום הולדת הישרדות

רעיונות ליום הולדת הישרדות

הילד שלכם מכור ל"הישרדות" וחולם להיות השורד האחרון? ארגנו לו יום הולדת גדוש אתגרים והרפתקאות שהוא וחבריו לא ישכחו! כדי להקל עליכם במשימה, כתבנו פוסט שופע רעיונות ליום הולדת הישרדות: מרעיונות להזמנות, דרך קישוטים ותפריט וכלה באתגרים ומשימות. אז… מוכנים? יוצאים לדרך!

היערכות ליום הולדת הישרדות

 • יום הולדת הישרדות מומלץ לערוך בחוץ, אך אם הזמנתם כמות מצומצמת של ילדים גם בבית תוכלו לארגן מסיבה מלאת אתגרים והרפתקאות.
 • את הילדים מומלץ לצייד בבנדנה ולפיד (הוראות הכנה כאן)
 • מנו מנחה להפעלה, הלבישו אותו כמו מנחה התוכנית: מכנסי ברמודה, חולצה מכופתרת וכובע מצחיה.

הזמנות ליום הולדת הישרדות

 • הדפיסו בראשו של בריסטול קלף את הלוגו של הישרדות, ומתחתיו את פרטי המסיבה. גלגלו את הקלף וקשרו עם חוט רפייה.
 • הזמנה בבקבוק – הדפיסו הזמנה על גבי קלף בריסטול והכניסו אותה לבקבוק פלסטיק בליוון מעט חול, צדפים וכיו"ב.
 • אם אתם לחוצים בזמן, אתם מוזמנים להוריד את הזמנה ליום הולדת הישרדות מקטגוריית החינמי שלנו.
 • כדי להלהיב את הילדים, ציינו על גבי ההזמנה כי עליהם להגיע למסיבה עם פריט אחד שיסייע להם לשרוד. תוכלו להתחיל את המסיבה במועצת שבט בה כל ילד מספר על הפריט שהביא, ובסופה הילדים בוחרים את הפריט השווה ביותר.
 • זכרו לבקש מהילדים להגיע עם בגדים נוחים, נעלי ספורט ואם אתם מתכננים משימת מים – גם עם בגדים להחלפה.
רעיונות ליום הולדת הישרדות - הזמנות
מקורות: Parkside View, Gluvlee, Love in the Details, Etsy

קישוטים ליום הולדת הישרדות

 • כדי להכניס את הילדים לאווירה, כדאי לנסות ליצור תפאורה של אי טרופי בודד עם הסממנים הבולטים של התוכנית: מעין מדורה ומקומות ישיבה שמזכירים את מועצת השבט, "מחסה" לכל שבט (באמצעות 2 אוהלים), שולחן הצבעה וכיו"ב.
 • הצבעים האופייניים ליום הולדת הישרדות הם צבעים אקזוטיים: ירוק, חום וצהוב. קשטו את חלל המסיבה בקישוטים מתאימים: אהילי נייר, שרשרת אננס, שרשרת דגלים מקסיקנית וכיו"ב.
 • פזרו או תלו ברחבי החלל עלים של עץ דקל, או הכינו עלים מבריסטול ירוק ותלו אותם מן התקרה, על החלונות ודלת הכניסה וכיו"ב.
 • שתפו את ילדכם בהכנת שלט גדול של הלוגו של הישרדות ותלו אותו בכניסה. בכניסה למסיבה הוסיפו שלט "ברוכים הבאים להישרדות!".
 • הורידו מהרשת תמונות של פסלים, הדביקו על גבי קרטון חום ותלו על הקירות או העצים.
 • הכינו רקע קיר לשולחן המסיבה ותלו מחצלת גדולה על הקיר מאחוריו. בכלל, מומלץ לגייס מחצלות מחברים טובים ולפזר אותם באזור המסיבה.
 • ערכו את השולחן עם מפת יוטה חומה, פזרו עליה צדפים, קונכיות ומרכז שולחן אננס (אם יש את הדבר האמיתי, מה טוב), ועטרו את דפנות השולחן עם חצאית פרנזים ירוקה. השתדלו להגיש את המאכלים השונים בכלים אקזוטיים דוגמת כלים חד פעמיים מתכלים מעלי דקל, כלים חד פעמיים טרופיים, כלים חד פעמיים טרופיים וכיו"ב.
 • הכינו שלט "ברוכים הבאים להישרדות: האי של ___________" (שם ילד/ת יום ההולדת)
 • השמיעו ברקע את מוזיקת התוכנית הישרדות.

רעיונות ליום הולדת הישרדות - קישוטים לאווירה
מקור: The Savvy Grandma

רעיונות ליום הולדת הישרדות - קישוטים
מקור: Zween, The Kid's Fun Review

תפריט ליום הולדת הישרדות

לפני הפסקת האוכל, ציינו בפני הילדים כי מכיוון שהם ביצעו את המשימות בצורה כל כך טובה, מפיקי התוכנית חרגו ממנהגם והחליטו להעניק להם סעודה מיוחדת! הובילו אותם אל שולחן מלא במאכלים אקזוטיים כיאה להישרדות.

 • פירות אקזוטיים – בננות, אננסים, מנגו, קוקוסים ועוד
 • אורז לבן
 • נקניקיות בלחמניות
 • מיני המבורגרים בלחמניות
 • מגש ירקות חתוכים
 • חטיפים – במבה, צ'יפס, אפרופו, קבוקים וכיו"ב.
 • מתוקים – ופלים, שוקולד מקופלת…
 • משקאות קלים בטעמי פירות בליווי קשיות עם קישוטי פירות ו/או מטריות קוקטייל
 • פנקו את האורחים המבוגרים עם משקאות אלכוהוליים קלים מלווים בבוחשני פלמינגו

רעיונות ליום הולדת הישרדות - תפריטמקור: Boksomdaais, Kara's Party Ideas

משימות ואתגרים ליום הולדת הישרדות

עוד לפני הגעתם של השורדים למסיבה, החביאו פסל (להלן: "פסל החסינות"), והכינו כמה רמזים למציאתו. בתחילת המסיבה, לאחר החלוקה לקבוצות, ספרו לילדים כי פסל החסינות מוחבא במקום כלשהו, וכל ניצחון קבוצתי (או אישי) במשימה יקנה לקבוצה רמז למקום מחבואו של הפסל.  הקבוצה או השורד שמוצא את הפסל מקבל פרס מיוחד.

​משימה 1: יצירת דגל קבוצתי
בשלב הראשון, חלקו את הילדים לקבוצות והורו לכל קבוצה לבחור שם ולעצב דגל קבוצתי על גבי בריסטול גדול. לשם כך, הכינו מראש גם צבעי גואש, מדבקות וחומרי יצירה שונים כדי לסייע להם לממש את יצירתיותם!

משימה 2: מסלול מכשולים
על 2 קבוצות השורדים לצלוח מרוץ מכשולים במהלכו הם יזחלו, ידלגו, יקפצו וירוצו ממכשול למכשול. בניית מסלול מכשולים לא צריכה להיות מסובכת, כאשר כל חפץ זמין יכול להפוך למכשול מאתגר: רשת חבלים שקשורה בין עצים, ספסל בגינה, ארגז חול ועוד.

משימה 3: חפש את הפאזל
חידות ופאזלים מהווים חלק חשוב במשימות הישרדות. למשימה זו, החביאו את חלקיהם של 2 פאזלים ברחבי הבית או הגינה והורו לקבוצות לאתר את כל חלקי הפאזל (כל קבוצה בחלק מוגדר משלה) ולהרכיבם. הקבוצה הראשונה שאוספת ומרכיבה את הפאזל בשלמותו מנצחת במשימה. אגב, הפאזלים במשימה זו יכולים להיות מסחריים או מעוצבים אישית, היינו: תמונה של ילד/ת יום ההולדת, ברכת יום הולדת עם שם כוכב/ת המסיבה ועוד.

משימה 4: תחרות מאכלים מגעילים
במשימה זו הילדים יתמודדו עם האתגר של אכילת מאכלים "מגעילים" כמו: סוכריות גומי נחשים, אנקונדות ועוד. במסיבת הישרדות לילדים בוגרים יותר, מומלץ לשלב מאכלים שנויים במחלוקת כמו סרדינים, אנשובי, ברוקולי וכיו"ב (ליצירת אתגר גועל אמיתי שלבו את אלו עם קצפת מתוקה. נראה אותם!).

משימה 5: בריגדת המים
במשימה זו הילדים יעבירו מים מדלי שעומד בצד אחד של הגינה לדלי שעומד בצד השני, באמצעות כוס נייר בלבד. לצורך כך, העמידו את חברי הקובוצות ב-2 טורים, מול דלי מים ריק שממוקם מלפנים, ודלי מים מלא שממוקם בקצה הגינה. בהינתן האות, הילד הראשון בכל קבוצה ירוץ על הכוס, ימלא אותה מים, יחזור בריצה וישפוך את המים בדלי הריק. הקבוצה הראשונה שמעבירה את כל תכולת המים לדלי הריק מנצחת במשימה.

משימה 6: חידון הישרדות
במשימה זו יבחנו השורדים בשאלות טריוויה לגבי ילד/ת יום ההולדת. לאחר כל שאלה הקבוצות יכתבו את תשובותיהן ע"ג לוח או פנקס, ויצטרכו להראות יחד את התשובה לאחר שמסתיים הזמן המוקצב. כל תשובה נכונה מזכה את הקבוצה בנקודה. שאלות לדוגמה: מה המאכל האהוב על X? מה הצבע האהוב? מה המקצוע האהוב עליו? כמה שיניים כבר נשרו לו? לאיזו כיתה יעלה בספטמבר?

משימה 7: לשלוף תולעת מהבוץ
במשימה זו 2 נציגים מכל קבוצה יצטרכו לשלוף את מירב תולעי הגומי מתוך צלחת מלאה בבוץ (קרם שוקולד) ולהעבירן לצנצנת שקופה, זאת באמצעות הפה בלבד. הקבוצה שחבריה העבירו את מספר התולעים הרב ביותר בזמן שהוקצב מנצחת!

משימה 8: על רגל אחת
משימת חסינות אישית: הילדים יעמדו על רגל אחת בלי לגעת בשום דבר. האחרון שנותר עומד מנצח במשימת החסינות האישית. ניתן להקשות על ילדים בוגרים יותר ולהעמיד אותם על רגל אחד כשהם עומדים על סלע, לבנה וכיו"ב.

משימה 9: בינגו טרופי
בהישרדות, אין מה לעשות, צריך גם קצת מזל. כאן נכנס לתמונה משחק בינגו טרופי! חלקו לילדים כרטיסיות בינגו, הציגו בפניהם תמונה אחר תמונה והכתירו כמנצח את הראשון שמסיים את הכרטיסיה.

משימה 10: ההצבעה
במשימה זו כל הקבוצה ישבו במועצת השבט, ידסקסו קצת על המשימות ולאחר מכן יגשו להצבעה. בניגוד לתוכנית, השורדים לא יצביעו עבור מי שהם רוצים להדיח, אלא לשורד האהוב ביותר מכולם. השורד/ת שמקבלת את מירב הקולות – זוכה בפרס קטן על הפגנת כישורים חברתיים.

רעיונות ליום הולדת הישרדות - מסלול מכשוליםמסלול מכשולים: Kara's Party Ideas

 

עוד רעיונות ליום הולדת הישרדות בפוסט "גלעד חוגג 7 ביום הולדת הישרדות".

*  *  *

חנות האינטרנט Party in a Box משווקת מגוון רחב של ציוד ואביזרים לימי הולדת ומסיבות נושא: כלים חד פעמיים, קישוטים מרהיבים, אביזרי הפעלה, פרסים, מוצרי עוגות וקאפקייקס ועוד
קחו אותי ל Party in a Box

בדוק גם...

הכירו את הסט היער הקסום

הכירו את הסט: "היער הקסום"

לקראת החורף המבצבץ (מפעם לפעם) נחת באתר סט חדש ושובה לב "היער הקסום". הסט שופע …

5 תגובות

 1. יום הולדת מאתגר מאוד

 2. אני עושה בטוח את היום הולדת הזה

 3. יש לי עוד חודש וחצי יום הולדת, אפשר לעשות את זה בכל העולם?

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  גם לי זה היה כיף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.