Home / DIY / הפעלה ליום הולדת פיראטים

הפעלה ליום הולדת פיראטים

מתכננים להפעיל בעצמכם במסיבתו של הפיראט הקטן? במיוחד בשבילכם כתבנו תוכנית הפעלה ליום הולדת פיראטים, הכוללת: פעילות התכנסות, פעילות יצירה, משחקים ופעילויות.

חלק ראשון – פעילות התכנסות

כבר כאשר ראשוני האורחים מתחילים לטפטף, מומלץ להכין עבורם פעילות שקטה, אשר תעסיק אותם עד לתחילת הההפעלה ותכניס אותם לאווירה הפיראטית.

 • אביזרים וקעקועים – הכינו פינה קטנה עם קעקועים, רטיות וכובעי פיראט. הדביקו על זרועו של כל ילד קעקוע של פיראט וציירו לו שפם קטן על הפנים. צלמו את הפיראטים הצעירים כשהם משעשעים עם האביזרים.
 • דפי צביעה – הכינו שולחן קטן עם טושים, צבעים ודפי צביעה בנושא פיראטים.

חלק שני – סיפור מסגרת

כאשר חלק הארי של המוזמנים הגיע, ניתן להתחיל בפעילות. מושיבים את הילדים על  מחצלת, ואת קפטן יום ההולדת לצד ההורה או מנחה המסיבה, ומקריאים את סיפור המסגרת "אגדת הפיראט רוברט ואי המטמון". בתום הקראת הסיפור ניתן להתחיל בסאגת המשחקים והפעילויות שעם סיומה יהפכו הילדים לפיראטים ופיראטיות אמיתיים (עם דיפלומה!).  אם החלטתם לחבר את המשחק "חפש את המטמון" עם סיום סיפור המסגרת, העניקו לקפטן יום ההולדת את מפת המטמון, אשר תוביל אותם לתיבת האוצר.

חלק שלישי  – משחקים ופעילויות

מומלץ להכין לפחות 6 משחקים ופעילויות להפעלת הילדים ביום ההולדת. בסיומה של כל משימה, העניקו לילדים פרס קטן, שיהפוך אותם לפיראטים: רטיות, כובעי פיראט, שרשראות או טבעות פיראטים, טלסקופים, דגלי פיראטים, מטבעות זהב משוקולד וכיו"ב.

1. חפש את המטמון

את המשחק "חפש את המטמון" ניתן לשחק ב- 2 גרסאות:

 • חפש את המטמון רמזים – בגרסה זו משחקים את "חפש את המטמון" כמשחק בפני עצמו, עם רמזים המובילים את הילדים כל הדרך למטמון – ערכת "חפש את המטמון" שלנו כוללת מפת מטמון, גזירי קרטון של איורים מעולם הפיראטים (חרב וקרס, תוכי, ספינה, פיראט, אי בודד ותיבת אוצר), וכרטיסיות רמזים (הכוללות רמזים למטמון, בחרוזים). מחביאים את הסמנים ברחבי הבית או הגינה, לפי סדר הופעתם במפת המטמון, ובמסלול שתבחרו. מקריאים לילדים את הרמז הראשון, והם צריכים לנחש מהו החפץ או הדמות שמסתתר מאחורי כתב החידה. התשובה לכתב החידה היא הסמן המוחבא (חרב  וקרס, תוכי, ספינה וכיו"ב).  ליד הסמן שמוצאים הילדים מופיע גם הרמז הבא (תוכלו לצרף אותו לסמן עצמו, אם זה יקל עליכם).
 • חפש את המטמון משימות – בגרסה זו המשחק מהווה מסגרת לכל המשחקים והפעילויות המתוכננות.  בתום הסיפור, מעניקים לילדת יום ההולדת את מפת המטמון, והילדים מתחילים לחפש את הסמן הראשון (חרב וקרס), שם ממתינה להם המשימה הראשונה. לאחר סיום המשימה הראשונה יחפשו הילדים את הסמן בו מתקיימת המשימה השנייה, יבצעו אותה ויעברו לשלישית, וכן הלאה. בסיומן של 6 משימות יגיעו הפיראטים הצעירים אל המטמון. משימה יכולה להיות למעשה כל משחק ופעילות (מצויינים בהמשך). אדגיש כי ערכת "חפש את המטמון" שלנו כוללת כרטיסיות משימות עם תיאור המשימות בחרוזים, וכל מה שנשאר לכם ההורים לעשות זה להחביא את הסמנים, ולהקריא לילדים את המשימות מן הכרטיסיות.
 הפעלה ליום הולדת פיראטים - חפש את המטמון

2. פעילות יצירה

מומלץ לפתוח את ההפעלה ליום הולדת פיראטים בפעילות יצירה בת 10 עד 15 דקות. פעילות יצירה היא שילוב מנצח של פעילות כייפית ופרס במוצר אחד. באתר שלנו תוכלו למצוא מגוון של פעילויות יצירה ליום הולדת פיראטים:

 • ערכה ליצירת כובעי פיראט – הערכה כוללת כובעי פיראט שחורים מסול איכותי, מגוון מדבקות סול לקישוט וקפיץ פלסטיק לקשירת הכובע. 6 כובעי פיראט לקישוט במארז.
 • קישוט תיבת אוצר – כל ילד מקבל תיבת אוצר ומקשט אותה באמצעות טושים, צבעי גואש, מדבקות ו/או אבני יצירה (פסיפס וכיו"ב)
 • קישוט אביזר פיראטי – חרב, בנדנה ועוד.

 3. נעץ את תיבת האוצר

 • מטרת המשחק – על הילדים לנעוץ את תיבת האוצר במקומה הנכון בתמונה כאשר עיניהם מכוסות.
 • אביזרים דרושים – איור של ספינת פיראטים בלב ים עם סימון X של מקום התיבה, 20 פתקיות נייר עם איור של תיבת אוצר (חלקה האחורי של כל פתקית כולל מדבקה), וכיסוי עיניים.
 • מהלך המשחק – מעמידים את הילדים בטור, וכל ילד בתורו מכסה את עיניו ומנסה לנעוץ את הפתקית במקום הנכון על הפוסטר. כדאי להקשות מעט על הגדולים, סובבו אותם סביב עצמם לפני המשימה (זה גם מצחיק יותר). הילד שמצליח לנעוץ את התיבה כמה שיותר קרוב לסמן בתמונה מנצח במשחק.

 4. ללכת על הקורה

 • מטרת המשחק – משחק קלאסי ליום הולדת פיראטים. על הילדים לעבור מקצה אחד של הקורה לשני מבלי ליפול ממנה.
 • אביזרים דרושים – שני הדומים ועליהם קורת עץ, רוחבה מותאם לגיל הילדים (ככל שהילדים בוגרים יותר, כך הקורה צרה יותר). לשדרוג התפאורה, כדאי לדמות ים: מניחים מתחת לקורה מפה כחולה וזורקים עליה חיות ים מפלסטיק (תנינים, דגים וכיו"ב).
 • מהלך המשחק – מעמידים את הילדים בטור, וכל ילד בתורו עובר מקצה אחד של הקורה לשני. כל ילד שעובר את האתגר בהצלחה זוכה בפרס.
הפעלה ליום הולדת פיראטים - הליכה על הקורה

5. בינגו פיראטים

 • מטרת המשחק – לסיים את כל לוח הבינגו.
 • אביזרים דרושים – ערכת בינגו פיראטים, הכוללת 10 לוחות בינגו ו- 2 דפי כרטיסיות לגזירה (יש לגזור את הכרטיסיות ולהניח אותם בתוך קופסא או שקית אטומה).
 • מהלך המשחק – מחלקים לכל ילד לוח משחק, כלי כתיבה או קיסם (באמצעותו יחורר האיור המתאים). שולפים בזה אחר זה פתקיות של בינגו ומציגים אותן בפני הילדים. ילד שהאיור המוצג מופיע על לוח הבינגו שלו מסמן את האיור. הילד שמסיים את כל הלוח ראשון הוא המנצח במשחק. מומלץ להעניק לקפטן יום ההולדת את הזכות להציג את הכרטיסיות ו/או לשלב את חבריו וחברותיו במשימה.

6. הבהלה לזהב

 • מטרת המשחק – למצוא כמה שיותר מטבעות זהב.
 • אביזרים דרושים – מטבעות זהב מוחבאות בתוך דליי חול, ארגז חול או באזור מוגדר בחצר.
 • מהלך המשחק – בהינתן האות, הילדים מתחילים לחפש מטבעות זהב: חופרים בחול או מחפשים אותם בחצר. הילד שמוצא את מספר המטבעות הרב ביותר מנצח במשחק.
הפעלה ליום הולדת פיראטים - הבהלה לזהב

7. מרוץ פיראטים בשקי קפיצה

 • מטרת המשחק – לסיים ראשונים את המרוץ.
 • אביזרים דרושים – 2 שקי קפיצה.
 • מהלך המשחק – מחלקים את הילדים ל- 2 קבוצות, ועורכים ביניהם מרוץ שליחים בשקי קפיצה. הפיראט הראשון מכל קבוצה נכנס לתוך שק קפיצה. בהישמע המילה "צא!" מתחיל המרוץ. הקבוצה שאחרון שודדי הים שלה מגיע ראשון לקו הסיום היא המנצחת.

8. איי  הפיראטים

 • מטרת המשחק – להישאר אחרון על "אי".
 • אביזרים דרושים – עיגולי בריסטול בקוטר של 30 ס"מ. ביום הולדת עם מספר קטן של מוזמנים מכינים עיגולים כמספר הילדים פחות אחד. ליום הולדת מרובה משתתפים מכינים עד 10 עיגולים.  לשדרוג: מדביקים על העיגולים איורים מעולם הפיראטים (ספינת פיראטים, פיראט, תיבת אוצר וכיו"ב).
 • מהלך המשחק – מפזרים את העיגולים (להלן "איים") ברחבי הבית או הגינה. משמיעים מוזיקת רקע, ומורים לפיראטים ללכת סביב האיים (בלי ליגוע בהם!) כל עוד המוזיקה מתנגנת. ברגע שמפסיקים את המוזיקה, על כל פיראט "לכבוש" אי. פיראטים שאינם מצליחים לתפוס אי, יוצאים מהמשחק. הפיראט שנותר אחרון במשחק מנצח.

9. העבר את כדור התותח

 • מטרת המשחק – כל הפיראטים מפחדים מתותחים! לכן, במשחק זה על הפיראטים להעביר ביניהם את "כדור התותח" במהירות, על מנת לא להישאר איתו על הידיים.
 • אביזרים דרושים – כדור שחור עליו כתוב "חומר נפץ" ומוזיקת רקע.
 • מהלך המשחק – מושיבים את הילדים במעגל, ומורים להם להעביר את התותח מאחד לשני במהירות האפשרית, בלי להפיל אותו מהידיים. הילד שהתותח בידיו בזמן שהמוזיקה נפסקת, יוצא מהמשחק. המשחק ממשיך כך עד להכרזת המנצח.
הפעלה ליום הולדת פיראטים - העבר את כדור התותח
מקור: Pinterest

10. פיניאטה

 • מטרת המשחק – לשחרר ממתקים ו/או הפתעות מהפיניאטה.
 • אביזרים דרושים – פיניאטה מותאמת נושא (תיבת אוצר, פיראט וכיו"ב)
 • מהלך המשחק – הילדים מושכים בחוטי הפיניאטה (אם מדובר בפיניאטת משיכה בחוטים), או מכים בה עם מקל (אם מדובר בפיניאטת קרטון או עיסת נייר), עד לשבירתה. הילדים חולקים את ההפתעות והממתקים.
יש לכם עוד רעיונות הפעלה ליום הולדת פיראטים? שתפו אותנו בתגובות!
*  *  *

חנות האינטרנט Party in a Box משווקת מגוון רחב של ציוד ואביזרים לימי הולדת ומסיבות נושא: כלים חד פעמיים, קישוטים מרהיבים, אביזרי הפעלה, פרסים, מוצרי עוגות וקאפקייקס ועוד. באתר שלנו 2 קונספטים ליום הולדת פיראטים: אנחנו הפיראטים ומפת הפיראטים.

קחו אותי ל Party in a Box

בדוק גם...

גרלנדת בלונים תמונה ראשית

גרלנדות בלונים

גרלנדות של בלונים הן אחד מהטרנדים היפים בשנים האחרונות. אך למרות שהאביזרים הדרושים להכנתן זמינים …

4 תגובות

 1. נירית נאמן- הניריטרון

  מנסיוני כמפעילה אפשר לחכות אפילו 20 דקות עד שכולם מגיעים, טרם איבדו הראשונים סבלנותם. הכתבה מקסימה!

 2. רוויטל עדי

  סוף סוף הגיע אתר שנותן מענה אמיתי לימי הולדת מושקעים. כיף לקרוא את כל הרעיונות. סה"כ רעיונות שמכירים אך השדרוג שלהם בהתאם לנושא מצוין ומחזיר אותנו לימי הולדת של פעם בלי הפקות מיותרות שלא מעניינות את הילדים.

 3. מגניב!

 4. מעין הראל ממודיעין

  תודה! עוזר מאוד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.