Home / DIY / בחירת פלטת צבעים לעיצוב מסיבה

בחירת פלטת צבעים לעיצוב מסיבה

ארגון אירוע מעוצב דורש מעט תכנון וחשיבה מקדימה. כבר בשלב הראשון של תכנון המסיבה מומלץ לבחור פלטת צבעים, אשר תהיה הבסיס לארגון האירוע: מעיצוב ההזמנות, דרך עריכת השולחן וכלה בקישוט החלל. צבעי האירוע הינם לעיתים בעלי תרומה גדולה יותר למראה האירוע מנושא המסיבה עצמו.  ובאופן כללי, בחירת צבעים למסיבת נושא הינה קלה: פשוט בוחרים את 2-3 הצבעים הדומיננטיים של נושא המסיבה ורצים איתם. הבחירה מעט קשה יותר כאשר הולכים על מסיבה ללא נושא, שכן אז פלטת הצבעים הנבחרת נותנת את הטון למסיבה. אז איך בוחרים פלטת צבעים שתפשט לכם את תכנון המסיבה ותסייע לכם ליצור אווירה כייפית ומלהיבה? הנה כמה טיפים שיתנו לכם כיוון:

1. התחילו בצבע האהוב על כוכב המסיבה

נקודת ההתחלה הטובה ביותר היא  הצבע האהוב על כוכב המסיבה, כי קודם המסיבה אמורה לשמח אותו!

2. הנושא הוא הצבע

נושא ו/או סמלי האירוע המתוכנן לעיתים מספקים את המפתח לבחירת הצבעים. ראש השנה, למשל, הוא חגם של התפוח והרימון, ולכן עיצוב שולחן בצבעים אדום או ירוק יעניקו לו משמעות מיוחדת. ביום הולדת נסיכות מתבקש השימוש בצבע ורוד ו/או סגול, במסיבת כבאים הצבעים אדום, כתום וצהוב, ביום הולדת כדורגל ירוק, שחור ולבן וכיו"ב…
%image_alt%

 

3. חשבו על האווירה שאתם רוצים ליצור

הצבעים שתבחרו למסיבה משפיעים באופן ישיר לא רק על מראה המסיבה אל גם על האווירה. שימוש בצבעים "קרים", כגון כחול, ירוק וסגול ייצרו אווירה סקנדינבית קרירה, ואילו שימוש בצבעים "חמים", כגון אדום, כתום וצהוב יספקו לכם אווירה לוהטת!

דוגמאות למסיבה חמה ומסיבה קרה:

%image_alt%
מקורות: Pinterest ו- Catch My Party

4. השתמשו בשני צבעים ויותר

כדי ליצור מסיבה בעלת מראה מרהיב ומלהיב, תמיד כדאי לעשות שימוש בשני צבעים ויותר. כדי למצוא צבעים משלימים, עלעלו מעט במגזינים הקיימים בבית ובאתרי עיצוב ברשת. אם אתם בכל זאת מעדיפים מסיבה עם צבע אחד, השתדלו לקשט את המסיבה עם גוונים שונים של אותו צבע.
%image_alt%מקור: Catch My Party

5. זכרו את צבעי הקשת

בחרו בצבעים הממוקמים זה לצד זה בצבעי הקשת: אדום, כתום, צהוב, ירוק, תכלת, כחול וסגול. בדרך כלל, הצבע העומד לימינו של הצבע שבחרתם על הקשת גם משתלב איתו נפלא.

דוגמא ליום הולדת ראשון עם הצבעים כחול וירוק, הסמוכים זה לזה על ספקטרום צבעי הקשת:

יום הולדת מתחת למים
יום הולדת מתחת למים

דוגמא נוספת בעלת 3 צבעים דומיננטיים סמוכים על הקשת (ירוק, כתום וצהוב):

%image_alt%מקור: Etsy

6. צבעים משלימים תמיד מתאימים

צבעים משלימים הינם צמדי צבעים מנוגדים הממוקמים זה מול זה על גלגל הצבעים, ולכן מבליטים האחד את השני ומושכים תשומת לב רבה. כמה מן הצבעים המשלימים אולי לא יראו לכם מתאימים במבט ראשון, אבל אחרי חשיפה ממושכת יותר צבעים מסויימים ייראו לכם טוב יותר יחד.  וודאו כי צבעים אלו משתקפים בכל היבט של עיצוב המסיבה: עיצוב שולחן, קישוטי קיר, רקעים, מרכזי שולחן ועוד.
%image_alt%
גלגל הצבעים. מקור: Design Was Here

הנה דוגמא לעיצוב יום הולדת עם שילוב של שני צבעים משלימים – כחול וכתום:
עיצוב בצבעים משלימים - כחול וכתום

מקור: Kara's Party Ideas

ועוד דוגמה למסיבה עם שילוב של שני הצבעים המשלימים – צהוב וסגול:
מסיבה עם שילוב של שני הצבעים המשלימים - צהוב וסגול
מקור: Etsy

7. לעוף בניוטרל

לפעמים שוכחים שגם צבעים ניטרליים (לבן, שנהב, בז', אפור, חום-אפור וכו') הם צבעים, וכוחם הוא בכך שהם תורמים לכל פלטת צבעים מאתגרת.  כך שאם אתם מחפשים דרך קלה ובטוחה לבחור צבעים למסיבה בחרו צבע או שניים והצמידו להם צבע ניטרלי. השתמשו בנגיעות צבע חזקות יותר בכדי להבליט ולהדגיש צבע ניטרלי.

בדוגמא הבאה שולבו צבעי ניאון על בסיס צבע בז' ניטרלי. התוצאה – עיצוב מתוחכם ומאיר עיניים:

%image_alt%
מקור: פינטרסט

 

דוגמא נוספת ליכולת ההכלה הרחבה של צבעים ניטרליים:

%image_alt%מקור: Project Nursery

8. אל תפחדו להתפרע

אם אתם רוצים ליצור מסיבה בוהמית, אקזוטית ומעניינת, אל תפחדו לעשות שימוש במגוון רחב של צבעים וגוונים. זכרו כי עיצוב חלל עם מספר רב של צבעים מעט מסובך יותר, ולכן אם אתם מרגישים שהצבעים לא ממש עובדים אחד עם השני נסו להוריד מספר גוונים ולהישאר עם אלו שתוכלו לחיות איתם בשלום.

%image_alt%

מסיבת נסיכות שהיא גם חגיגה לעיניים:

מסיבת נסיכות מרובת צבעיםמקורות: HWTM

* * *
חנות האינטרנט Party in a Box משווקת מגוון רחב של ציוד ואביזרים לימי הולדת ומסיבות נושא: כלים חד פעמיים, קישוטים מרהיבים, אביזרי הפעלה, פרסים, מוצרי עוגות וקאפקייקס ועוד.
קחו אותי ל Party in a Box

בדוק גם...

גרלנדת בלונים תמונה ראשית

גרלנדות בלונים

גרלנדות של בלונים הן אחד מהטרנדים היפים בשנים האחרונות. אך למרות שהאביזרים הדרושים להכנתן זמינים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.